Кладка наступних рядів

Кладка блоків ведеться з перев’язкою в півблоку. У місцях примикання блоків до цоколя, підлоги  першого поверху і підвалу, стіни з блоків повинні мати гідроізоляцію.
 
18. Виходячи з ширини блоків, приготуйте кладочний  ящик-каретку і заповніть його клейовою сумішшю.
19. За допомогою каретки рівномірно нанесіть розчин на блоковий ряд. Влітку, перед нанесенням розчину, рекомендується трохи змочити поверхню блоків.
20. Розчин на блоки можна наносити також за допомогою ковша або зубчастого шпателя.
21. При використанні блоків прямокутної форми розчин наноситься на стиковий та горизонтальний шви.
22. Якщо проектом  не передбачається двостороннє оздоблення штукатурними сумішами, при кладці стінових блоків пазогребневої форми розчин наноситься на горизонтальний шов і частково на стиковий шов.
23. Встановіть блок на клейовий розчин. Кожен подальший блок щільно притискайте до попереднього.  Товщина шва між блоками не повинна перевищувати 3мм.
24. Вирівнювання кладки по горизонталі і вертикалі робиться за допомогою гумового молотка та рівня.
25. В кінці кожного ряду укладається неповномірний блок  ( якщо не вміщується цілий). Заміряйте необхідну відстань  і відпиліть відповідний блок.
26. Блок легко пилиться ручною ножівкою, також блок можна розпилити електричною пилою.
27. Розчин, що виступає зі шва, не затирається, а видаляється за допомогою кельми.
28. Після укладання кожного ряду блоків їх вимірюють за допомогою терки або рубанку, а потім змітають пил та дрібні уламки щіткою.
29. У разі необхідності, армування внутрішніх стін, також як і армування зовнішніх стін виконується через 4 ряди кладки.
30. При нарощуванні  арматури нахлестом укладених в пази стрижнів повинні складати не менше 150мм..
31.  При використанні арматури при кладці перегородок можна користуватися розчинним   ковшом .
32. На торцеву сторону перегородки, що примикає до іншої стіни, слід наносити розчин з метою з метою забезпечення міцної в’язки.  Обов’язково крайній блок кожного другого ряду  кладки необхідно кріпити до стіни примикання за допомогою оцинкованого штиря завтовшки 250мм., який забивається в стіну через блок під кутом 45°.