Корисно знати

Рекомендації щодо кладки стіни з блоків ІБР – ЕКО
1. Піддони з укладеними на них блоками подаються на робоче місце поодинці за допомогою стрічкових строп або вантажозахватних пристроїв.
2. Встановіть піддони на рівній основі поряд з місцем кладки. Для того, щоб забезпечити вентиляцію блоків, зніміть пакувальну плівку з бічних поверхонь піддону.
3. Під час довготривалого зберігання, з метою захисту блоків від опадів, не знімайте плівку з верхньої частини піддону з блоками.
 
4. Перед кладкою виконайте гідроізоляцію по верхній відмітці фундаменту.  Під час кладки першого ряду блоків використовуйте цементно-піщаний розчин.
5. Під час кладки блоки щільно притискуйте один до одного. Якщо проектом  не передбачено двостороннє оздоблення штукатурними сумішами, необхідно також промащувати стикові (бічні) поверхні блоків клейовою розчинною сумішшю.
6. Вирівняйте поверхню кладки за допомогою рівня і гумового молотка. Можливу різницю у висоті кладки легко усунути за допомогою розчину.
7. Для приготування клею необхідно підготувати ємкість для замісу, воду згідно з рекомендаціями, що є на упаковці клею, і змішувальний пристрій - дриль з насадкою. 
8. У місткість для приготування розчину  залийте воду  до клейової  суміші згідно з інструкцією та приготуйте розчин. Клейову  суміш замішувати невеликими частинами.
9. У холодну пору року використовуйте клей з протиморозною добавкою.
 
10. У місцях, де передбачене армування, за допомогою ручної або електричної фрези прорізуйте пази для арматури.
11. На кутах пази повинні переходити на примикаючи стіну під плавним (не гострим) кутом.
12. Після фрезерування видаліть з пазів пил, що утворився.
13. Наріжте і зігніть по розмірах арматурні стрижні. Використовуйте стрижні А-ІІІ 08мм.
14. Заповніть пази розчином, підготовленим з клейової суміші для укладання блоків. Укладіть та стисніть арматурні стрижні в розчин. Арматура має бути повністю покрита шаром розчину. Відстань шовного арматурного поясу від зовнішньої поверхні блоку має бути приблизно 60мм.

Порядовки

15. Встановіть на кутах дерев’яні  рейки-порядовки .
16. Наносьте на них поділки через кожних 200мм.
17. Між порядковими  натягніть шнур-причалювання, по якому вестиметься кладка наступного ряду.

Кладка наступних рядів  

18. Виходячи з ширини блоків, приготуйте кладочний  ящик-каретку і заповніть його клейовою сумішшю.
19. За допомогою каретки рівномірно нанесіть розчин на блоковий ряд. Влітку, перед нанесенням розчину, рекомендується трохи змочити поверхню блоків.
20. Розчин на блоки можна наносити також за допомогою ковша або зубчастого шпателю.
21. При використанні блоків прямокутної форми розчин наноситься на стиковий та горизонтальний шви.
22. Якщо проектом  не передбачається двостороннє оздоблення штукатурними сумішами, при кладці стінових блоків пазогребневої форми розчин наноситься на горизонтальний шов і частково на стиковий шов.
23. Встановіть блок на клейовий розчин. Кожен подальший блок щільно притискайте до попереднього.  Товщина шва між блоками не повинна перевищувати 3мм.
24. Вирівнювання кладки по горизонталі і вертикалі робиться за допомогою гумового молотка та рівня.
25. В кінці кожного ряду укладається неповномірний блок  (якщо не вміщується цілий). Заміряйте необхідну відстань  і відпиліть відповідний блок.
26. Блок легко розпилюється ручною ножівкою, також блок можна розпилювати електричною пилою.
27. Розчин, що виступає зі шва, не затирається, а видаляється за допомогою кельми.
28. Після укладання кожного ряду блоків їх вимірюють за допомогою терки або рубанку, а потім змітають пил та дрібні уламки щіткою.
29. У разі необхідності, армування внутрішніх стін, також як і армування зовнішніх стін виконується через 4 ряди кладки.
30. При нарощуванні  арматури нахлестом укладених в пази стрижнів повинні складати не менше 150мм..
31.  При використанні арматури при кладці перегородок можна користуватися розчинним   ковшом .
32. На торцеву сторону перегородки, що примикає до іншої стіни, слід наносити розчин з метою забезпечення міцної в’язки.  Обов’язково крайній блок кожного другого ряду  кладки необхідно кріпити до стіни примикання за допомогою оцинкованого штиря завтовшки 250мм., який забивається в стіну через блок під кутом 45°.

Кладка блоків ведеться з перев’язкою у півблоку. У місцях примикання блоків до цоколя, підлоги  першого поверху і підвалу стіни з блоків повинні мати гідроізоляцію.

Кладка несучих перегородок ІБР – ЕКО

Дайте перегородці висохнути. Опалубку знімайте перед встановленням двері. Висота плит останнього ряду повинна не доходити до стелі на 2-3 см.,щоб можна було виконати еластичний шов. Викладіть останній ряд плит. Зафіксуйте стіну клинами, що за забиваються в зазор між кладкою і стелею. Заповніть зазор монтажною піною. Дайте піні схопитися,обріжте зайву піну ножем і видаліть клини.